پاییز زیبا

در روزهای پاییز و در آبانماه یکی از مهمترین محصولات غالب منطقه ما زعفران است . زعفران روستای بین آباد و آرک و حامی و دهنرود در بازار بیرجند از نظر کیفیت با زعفران گل و فریز مقایسه و مرغوبترین زعفران بازار است . عطر و طعم آن بی نظیر است . در ایام آبان ماه  مردم منطقه ما از همیشه پرکار ترند .صبح قبل از طلوع خورشید به جهت جمع آوری گلهای زیبای زعفران به مزارع می روند . امسال یکی از همشهریان ما از یک زمین کوچک در یک روز 30 کیلو گل زعفران داشت . شبها هم زیبایی خاصی دارد . همه فامیل دور و بر هم جمع شده و کلاله زعفران را از گل جدا می نمایند . به همه زحمت کشان خدا قوت گفته و برایشان آرزوی توفیق و سلامتی می نماییم .اینهم تعدادی عکس پاییزی

زعفرانمزرعه زعفرانمزرعه زعفرانمزرعه زعفرانمزرعه زعفرانپاییز باغپاییزپاییزپاییز 

/ 2 نظر / 16 بازدید
تاجدینی

تصاویر بسیار زیبا و جذاب است . ممنون از عکاس با ذوق و مدیر محترم وبلاگ . مناظر پاییزی بین آبادخیلی زیبا و دیدنی و مزرعه زعفران ، باغات با پوشش زرد و نارنجی بسیار مسرور کننده و هیجان انگیز است.

تاجدینی

درودی به زیبایی نام اهورامزدا،به بزرگی فلات آریایی،به زرینی برگهای اوستا،به بزرگی تاریخ پارس و به گرمی آتش مقدس زرتشت ،هدیه به شما که از نسل کوروش وداریوش هستید ،جشن آریایی یلدا مبارکباد.