یاد آوری دوستان

با تشکر از یاد آوری دوستان

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی صبح امروز در جمع مبلغان طرح بشیران جوان با ارائه‌ی راهکارهای عملی تبلیغ و توصیه‌های اخلاقی، تربیتی و تبلیغی خاطرنشان کرد: تبلیغ دو رقم دارد تبلیغ ساده و تبلیغ فنی. و تبلیغ شما مبلغان جوان از نوع اول است. اگر یک کلمه بلد هستید باید آن را تبلیغ کنید. البته هر چه باسواد شدید تبلیغ فنی و قوی خواهید داشت.

نجات غریق واجب است
وی با طرح این سوال که آیا به نظر شما نسل جدید در دنیای کنونی در معرض غرق شدن در دریای تهاجم فرهنگی است، گفت: اگر جواب شما مثبت باشد پس باید بدانید که نجات غریق واجب است و مقام معظم رهبری، دفتر تبلیغات و حوزه‌ی علمیه برای تبلیغ به شما کمک می‌کنند، وگرنه باید کار خودتان را انجام دهید و منتظر کسی نباشید.

این استاد قرآن و معارف اسلامی یادآور شد: کسی که کار فرهنگی می‌کند نیازش به صراط مستقیم از دیگران بیشتر است اگر در این راه خدا دست ما را نگیرد گمراه می‌شویم.

راه های عملی تبلیغ خوب و موثر
قرائتی همچنین به راه های عملی تبلیغ خوب و موثر اشاره کرد و گفت: 20 دقیقه حرف بزنید، یک مساله بگویید، از احکام جوانان صحبت کنید، داستان راستان شهید مطهری را بگویید، خواب و شعر نگویید، از قرآن برای مخاطب صحبت کنید. احادیث را نیز بر اساس حال مخاطب انتخاب کنید. حدیث مانند شکر است اما نباید شکر را به هر کسی داد.

اشعاری که صد در صد مخالف قرآن هستند
وی با انتقاد از برخی اشعار که صد در صد مخالف قرآن هستند اما در کتب آموزشی ما وجود دارد به ذکر نمونه‌ای از شعر موسی و شعبان مثنوی معنوی اشاره کرد و گفت: این شعر صد در صد ضد قرآن است که متاسفانه در کتابهای آموزش و پرورش فراوان وجود دارد، اگر کسی گفت خدا فرزند دارد، اگر زمین و آسمان شکاف بردارد جا دارد. موسی طبق رسالتش باید به این چوپان بگوید که چنین حرفهایی را نگوید و خدا باید از آن تشکر کند. اما در این شعر برعکس آن گفته شده است. این شعر مبنای وحی و قرآن ندارد. لذا شما مبلغان باید شعرهای خوب که برگرفته از قرآن و معارف اسلامی است استفاده کنید.
باز هم از حساسیت و دقت نظر دوستان تشکر می نمایم 
/ 1 نظر / 17 بازدید
همشهری

آقای مدیر وبلاگ سلام وخداقوت واحسن به شما که واقعا با دقت هم مطالعه می کنید وهم وبلاگ را مدیریت !!!از اینکه بلافاصله به موارداشکالی که گاها پیش می آید به سرعت پاسخ داده ویا ایراد را مرتفع می کنید نشان از روحیه انتقاد پذیری وفکر واقعیت جوی شما دارد اعتمادی که از این طریق به شما ووبلاگ روستایمان حاصل شده وخواهد شد دو چندان است موفق باشید جناب حسین آقا