جشن غدیر

امسال عید غدیر در بین آباد همزمان با عروسی ولی الله تاجدینی بود . شب عید غدیر شب حنا بندون بود و شب جمعه شب عروسی . با اصرار دوستان ازجمله آقای علیرضا تاجدینی و رکن الدین اسماعیلی ، قرار شد جشن عید غدیر صبح روز پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 برگزار گردد . ابتدا ما فکر کردیم که به خاطر برگزاری جشن در صبح و مشغله کشاورزان کسی استقبال نخواهد کرد ولی برخلاف پیش بینی استقبال خوب بود . این مراسم در حسینیه برگزار گردید و پس از قرآن و مداحی آقای محمد(ظاهر) دقیق ، مقاله آقای رکن الدین اسماعیلی و سپس مداحی آقای مهدی اسماعیلی و مسابقه محله با مضمون اصطلاحات قدیمی و یا اماکن و غذاهای سنتی برای آشنایی نسل جوان ادامه یافت و در پایان هم با مداحی آخوند محمد رضا اسماعیلی و اهداء جوایز به اسامی علی و شرکت کنندگان در مسابقه به پایان رسید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 23 بازدید
قدیر تاجدینی

تصاویر گویای یکرنگی و دوستی های به جامانده از ایام گذشته است و این میراثی است که در روستای بین آباد به یادگار مانده و احساس میگردد که در این سال ها غنی تر شده و محبت و مهربانی جاری و ساری است و جوانان خونگرم هنوز پایبند دوستی ها و ارتباطات هستند.جشن های عروسی جوانان اوج این واژه ها ست.

مهدی

با سلام ممنون می شوم که وبلاگ من که درباره پیش بینی هوای منطقه خوربیرجند و.. است را لینگ کنید ضمنا من وبلاگ شمارا لینک کردم . با احترام مهدی ازخور آدرس http://ghalehkhoor.blogfa.com/