دهگردشی

راستی دیروز که من هم نبودم اولین دهگردشی نماینده محترم شهرستان بیرجند و خوسف و درمیان آقای عبادی به همراه مسئولین شهرستان خوسف از جمله آقای مهندس فرجامی فرماندار محترم و آقای نخعی بخشدار محترم و سایر مسئولین ادارات شهرستانی به منطقه ما عزیمت نموده و به مشکلات مردم گوش فرا داده و از نزدیک با مردم دیدار نمودند . کاری بسیار عالی که از چند سال قبل سنگ بنای آن را استاندار محترم آقای رشید و نماینده وقت حاج آقای ابراهیمی گذاشتند و هم از نزدیک با مشکلات مردم آشنا می گردند و هم فرمایشات مولا علی (ع) را در باب حکومت بررعیت ارج و قرب می نهند . از همه مسئولین محترم سپاسگذاریم . در این جلسه ابتدا آقای آخوند محمد رضا خوش آمد گویی نمودند و سپس آقای علی اسماعیلی به عنوان شورا به بیان مشکلات روستا و آقای محمد رهبر به بیان مشکلات اشتغال جوانان روستا پرداختند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوسف، در ادامه بازدیدهای هفتگی فرماندار که در قالب برنامه دهگردشی و با حضور مسئولین شهرستانی صورت می گیرد ، روز دوشنبه اهالی روستاهای تجگ– ماهمیران – بین آباد – آرک - حامی و دهن رود بخش مرکزی میزبان فرماندار و حجت الاسلام و المسلمین عبادی نماینده مردم شهرستان های بیرجند خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران شهرستانی بودند.در این مراسم ابتدا نمایندگان روستاها ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام گرفته به بیان مشکلات روستا و درخواست های خود پرداختند .فرجامی فرد در این مراسم ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی دشمنی‌های خود را علیه ایران اسلامی آغاز کرده و طی این سال‌ها به طرق مختلف سعی در ضربه زدن به نظام و انقلاب را داشتند. وی ادامه داد: تحریم‌های اقتصادی به عنوان تلاش‌های آخر دشمنان برای خدشه وارد کردن و به زانو در آوردن انقلاب و ملت ایران اسلامی است که در واقع پیروزی و موفقیت در این میدان نیز همانند میادین نبرد گذشته از آن ملت و ایران اسلامی است. فرماندار خوسف با بیان اینکه برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها باید سبک زندگی خود را مطابق با سبک زندگی اسلامی بکنیم، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی و مدیریت در هزینه‌ها و مصارف نیز می‌تواند در راستای بی‌اثر کردن تحریم‌ها مثمرثمر واقع شود. فرجامی‌فرد با اشاره به مشکلات روستای بین‌آباد از قبیل تشکیل تعاونی تولیدی و کشاورزی افزود: موفقیت شغلی و درآمدزایی بیشتر با روحیه تعاون و خرد جمعی محقق می‌شود. وی اذعان داشت: جوانان این روستا با تشکیل تعاونی در زمینه کشاورزی و دامداری می‌توانند از تسهیلات بخش کشاورزی شهرستان خوسف بهره‌مند و سبب اشتغال‌زایی در این روستا شوند. فرماندار خوسف با بیان اینکه ...هم‌اکنون اشتغال شهرهای زیر 250 هزار نفر به کمیته امداد امام خمینی (ره) واگذار شده است، گفت: در راستای فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال و اشتغال‌زایی بیشتر در این شهرستان به زودی نخستین جلسه کارگروه اشتغال در این راستا تشکیل و برنامه‌های اشتغال‌زایی نیز تدوین می‌شود.فرجامی‌فرد با بیان اینکه مشاغل خانگی و خرد نیز همانند سایر مشاغل دیگر در این شهرستان مورد حمایت مسئولان قرار می‌گیرد، اظهار کرد: روستاییان اگر نمی‌توانند فعالیت‌های کارآفرینی داشته باشند حداقل می‌توانند با استفاده از تسهیلات به مشاغل خرد و خانگی روی آورده و در کنار فعالیت‌های دامداری و کشاورزی سبب افزایش درآمدهای خود شوند.وی با اشاره به پروژه آبرسانی روستای بین‌آباد ادامه داد: با وجود محدودیت اعتبارات دولتی و عمرانی در این شهرستان اما این پروژه که اهالی این روستا به شدت نیازمند اجرای آن بودند، هم‌اکنون در مراحل پایانی کار و به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

فرجامی‌فرد در ارتباط با مشکل سرویس ایاب و ذهاب این روستا و چند روستای اقماری این منطقه تصریح کرد: دهیاری و شورای اسلامی روستاهای منطقه یک نفر را به فرمانداری خوسف به منظور دریافت تسهیلات در این زمینه معرفی کنند.حجت‌السلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نیز ضمن تبریک ولادت پیامبر(ص)، امام صادق(ع) و دهه فجر اظهار کرد: وحدت یکی از رموز موفقیت در هر برنامه و جامعه‌ای به شمار می‌رود. وی ادامه داد: در جامعه اسلامی وحدت به عنوان یک اصل است و حفظ وحدت و انسجام در جامعه سبب می‌شود تا دشمنان راه و روزنه‌ای برای نفوذ در جامعه اسلامی را نداشته باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: دشمنان با ایجاد تفرقه و نفاق تنها یک هدف و آن هم نابودی اسلام را دنبال می‌کنند که مسلمانان به ویژه ملت ایران باید همانند گذشته اسلام‌محور، ولایت‌مدار و انسجام اسلامی خود را به منظور خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان حفظ کنند.


/ 1 نظر / 22 بازدید
پریسا

عیدتون مبارک باشه ایشالا ، تنتون سالم باشه ایشالا ، سایهٔ پدر مادرتون بالا سرتون باشه ایشالا و خدا رفتگانتون رو بیامرزه ♥ ایشالا که امروز بهترین روز زندگیتون باشه ♥[قلب]