اخبار پایان ماه صفر

شب  پنج شنبه بود که محمد آقای رهبر فرمانده پایگاه شهید تاجدینی از طریق پیام کوتاه اطلاع داد که ساعت 7/30 دقیقه صبح پنجشنبه مصادف با شهادت امام رضا (ع) مهمان عزیزی در مسجد روستا سخنرانی خواهند کرد و بعد هم جای همه شما خالی غلور نذری آقا خلیل نظری که خدا نذرشان را قبول کند . ما که از رفتن به مشهد باز مانده بودیم و در شهر بیرجند هم هیچ خبری نبود بهتر دیدیدم که در این مراسم شرکت کنیم . ساعت 6/30 به طرف بین آباد به راه افتادیم و مستقیم به مسجد رفتیم . مردم کم کم جمع شدند . امام جمعه محترم خوسف حاج آقای حسینی و بخشدار محترم آقای نخعی تشریف آوردند . جایتان خالی یکی از بهترین مداحی ها و سخنرانی های پر مغز دوران عمرم را شنیدم . ایشان به قول آقا ظاهر(محمد)خودمان در آغاز مراسم حنجره ای داوودی داشتند و بسیار زیبا مداحی کردند . بعد هم خیلی کوتاه در مورد ظن و گمان بد و تفسیر آیه زیر فرمایشاتی داشتند :

متن عربی آیه : یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا یَغْتَب بَّعْضُکُم بَعْضًا أَیُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَن یَأْکُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتًا فَکَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِیمٌ
شان نزول آیه
دو نفر از اصحاب رسول اللَّه (صلی الله علیه و آله) از رفیقشان " سلمان" غیبت کردند، زیرا او را خدمت پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرستاده بودند تا غذایى براى آنها بیاورد، پیامبر (صلی الله علیه و آله) سلمان را سراغ "اسامة بن زید" که مسئول" بیت المال" بود فرستاد، "اسامه" گفت: الان چیزى ندارم، آن دو نفر از" اسامه" غیبت کردند و گفتند: او بخل ورزیده و در باره" سلمان" گفتند: اگر او را به سراغ چاه سمیحه (چاه پر آبى بود) بفرستیم، آب آن فروکش خواهد کرد! سپس خودشان به راه افتادند تا نزد" اسامه" بیایند، و درباره موضوع کار خود تجسس کنند. پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمود: من آثار خوردن گوشت در دهان شما مى‏بینم، عرض کردند: اى رسول خدا ما امروز مطلقا گوشت نخورده‏ایم! فرمود: آرى گوشت" سلمان" و" اسامه" را مى‏خوردید. این آیه نازل شد و مسلمانان را از غیبت نهى کرد.
ای کاش برخی از ما هم که به همه چیز ظن بد داریم از این آیه و فرمایشات رسول مکرم اسلام درس بگیریم و حساب بعضی از آنسانهای معلوم الحال را به همه تعمیم ندهیم . و عینک بدبینی را از چشممان برداریم و با حسن ظن به برادر مومنمان نگاه کرده و اظهار نظر کنیم .
 و سپس روضه زیبای هشتمین امام (ع) و آنگاه غلور نذری و بعد هم خداحافظی واقعا از ترتیب دهندگان این برنامه (برادران رهبر) سپاسگذاریم . 
روز بعد به دهن رود جهت کلنگ زنی آغاز ساخت امام زاده ابوالقاسم که با حضور مسئولین محترم اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی برگزار شد رفتیم و حاج آقای گرایلی قول تامین حداقل 50 میلیون تومان برای شروع به کار پروژه را دادند .
شب جمعه شب پایان دوماه عزاداری جهت اهل بیت (ع) بود . دعای کمیل و سپس نوحه سبحان کوچولو نوه آخوند ملا محمد رضا و بعد روضه آخوند و بعد نوحه جالب محمد آقای بهارشاهی برای امام رضا (ع) و سپس نوحه قدیمی جناب آخوند (امان از جدایی ، فغان از فراق) و در انتها آرزوی سلامتی و توفیق برای مردم و عذر خواهی ایشان از قصور احتمالی .
بخشدارامام جمعهمردم
/ 2 نظر / 17 بازدید

با سلام واقعا برنامه عالي بود نذر ايشان قبول باشه

قبول باشه آقاخلیل